شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

راهکارها تغدیه در درمان سکته قلبی

سکته قلبی (انفارکتوس میوکارد)، حمله قلبی نیز نامیده می شود. یک حمله قلبی زمانی بروز می کند که یک شریان منتهی به قلب به طور کامل مسدود شود. حمله قلبی یک اورژانس پزشکی است. در صورت داشتن هر یک از نشانه های زیر فورا به پزشک یا مرکز پزشکی مراجعه کنید.

علایم و نشانه ها
درد، سنگینی،گرفتگی، سوزش در ناحیه قفسه سینه، پشت، بازوی چپ، فک و گردن
تنفس مشکل
گیجی و ضعف
تهوع و استفراغ
ضربان قلب نامنظم

علت
تصلب شرایین یعنی فرایند تشکیل پلاک در یک شریان تا حد تنگ کردن و انسداد آن شایعترین علت حمله قلبی است. حملات قلبی ممکن است از گرفتگی عضله قلب یا مشکلات ارثی قلب نیز ناشی شود. موارد زیر خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش می دهد:

سیگار کشیدن
رژیم پرچربی، وزن اضافی
سابقه خانوادگی سکته قلبی زودرس
دیابت قندی
قرص ضد حاملگی خوراکی
فشارخون بالا
جنس مذکر، یا مونث بعد از یائسگی
اعتیاد به کوکائین یا آمفتامین

اقدام های اولیه پزشکی
در صورت شک به حمله قلبی فورا به مرکز اورژانس مراجعه کنید. درمان حمله قلبی ظرف 90 دقیقه اول ممکن است جان فرد را حفظ کند. در بخش فوریت ها 3 مورد زیر به سرعت انجام می شود تا وجود حمله قلبی تشخیص داده شود:
نوار قلبی گرفته می شود.
پزشک معالج علایم شما را می پرسد و معاینه بدنی می کند.
آزمایش خون جهت اندازه گیری آنزیم های قلبی انجام می شود.

درمان
خون باید فورا به منطقه آسیب دیده قلب برگردانده شود. خون رسانی مجدد به 3 روش انجام می شود:
1- آنژیوپلاستی(به کمک چند روش جهت باز کردن رگ خونی مسدود، نظیر بادکردن یک بادکنک در داخل قسمت مسدود رگ یا قرار دادن یک وسیله استوانه ای به نام استنت در داخل رگ در منطقه مسدود)؛
2- - دارو
3- جراحی.

درمان های دارویی
پزشک معالج ممکن است یک یا چند دارو تجویز کند تا خون به رگ مسدود بازگردد. ضربان قلب منظم شود، فشار خون اصلاح شود، درد از بین برود و جریان خون طبیعی شود. این داروها ممکن است شامل آسپرین، هپارین، نیتر و گلیسرین، مسدود کننده های گیرنده بتا( نظیر آتنولل و پروپرانولل) و مهار کننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین( نظیر کاتیوپریل و انالاپریل) باشد.

درمان های مکمل و جایگزین
درمان های جایگزین جهت کاهش خطر بروز اولین سکته قلبی، کاهش آسیب سکته قلبی و کاهش خطر سکته قلبی بعدی مناسب است. نکته مهم این است که بیماری شما در درجه اول از سوی پزشک متخصص تشخیص داده شود و وضعیت اورژانس شما به وضعیت پایدار تغییر یابد.

تغذیه
ال- کارنیتین(9 گرم در روز به صورت وریدی به مدت 5 روز، سپس 6 گرم در روز به صورت خوراکی به مدت 1 سال) ظرف 24 ساعت از شروع درد قفسه سینه از اتساع قلب چپ جلوگیری می کند.رژیم غنی از ضد اکسید کننده ها( ویتامین ث، ویتامین ای و بتاکاروتن) و فیبرهای محلول غذایی و چربی کم مفید است.بروملایین( 400-800 میلی گرم در روز) به حل کردن پلاک ها کمک می کند.

گیاهان
گیاهان نباید جایگزین اقدام های اورژانس پزشکی شود. گیاهان به عنوان مقوی عمومی قلب و بخصوص جهت درمان شرایط مرتبط با سکته قلبی نظیر تصلب شرایین، نارسایی احتقانی قلب ، کلسترول بالا ، فشار خون بالا ، چربی بالا به کار می روند.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیدستگاه های لاغری و موضعیکرایولیپولیزمقالاتافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)تغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی