شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

نکات مهم در استفاده از مکمل کلسیم

نکاتی که به هنگام استفاده از مکملهای کلسیمی باید مد نظر داشت :
1- افرادی که قادر نیستند مقادیر کافی کلسیم از رژیم غذایی خود دریافت کنند می توانند با تجویز پزشک مکملهای کلسیمی استفاده کنند. برای بهره بردن بیشتر از مکملهای کلسیمی، لازم است دستورالعمل مصرف به خوبی خوانده شود. جذب کلسیم در شبها بهتر است. توصیه می شود کربنات کلسیم قبل از خواب مصرف شود.

2- بدن انسان در هر بار یا هر وعده حداکثر می تواند 500 میلی گرم کلسیم را تحمل کند. بنابراین، غذاهای کلسیمی یا مکمل ها باید در طول روز به طور پراکنده مصرف شوند.

3- رژیمهای نامتعادل که مقادیر بیش از حد پروتئین بخصوص پروتئین حیوانی دارند می توانند دفع ادراری کلسیم را افزایش دهند.
4- سدیم بیش از اندازه می تواند دفع ادراری کلسیم را افزایش بدهد. مصرف غذاهای شور را محدود کنید و قبل از اضافه کردن نمک به غذا حتما آن را بچشید.

5- اسید اگزالیک که در برخی غذاها مانند اسفناج و برگ چغندر وجود دارد به کلسیم موجود در این غذاها متصل می شود و مانع جذب کلسیم می شود. اما به نظر نمی رسد که بر کلسیم سایر غذاهایی که به همراه این غذاها مصرف می شود اثر بگذارد. در هر حال مصرف این سبزی ها مفید است و ممکن است بهبود وضعیت کلسیم به روشهای دیگر کمک کند.

6- همچنین کاکائو هرچند که منبع اسید اگزالیک است. اما اگر به صورت شیرکاکائو مصرف شود به نظر نمی رسد که بر جذب کلسیم شیر اثر قابل توجهی داشته باشد.
7- توصیه براین است که روزانه کمتر از 400 میلی گرم کافئین استفاده کنید. زیرا کافئین اضافی می تواند دفع کلسیم را افزایش دهد. یک فنجان 180 میلی لیتر قهوه حاوی 100 میلی لیتر کافئین است.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی