شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

کارنوزین چیست؟؟

بتا آلانین یک نسخه از آمینواسید آلانین بوده که پیشگام carnosine در عضلات اسکلتی می باشد. هدف از مصرف بتا آلانین افزایش میزان کارنوزین عضله می باشد.

چرا کارنوزین مهم می باشد؟
افزایش میزان کارنوزین عضله به میزان فعالیت هایی با شدت بالای مصرف انرژی (بین 1 تا 4 دقیقه) ارتباط دارد. به عنوان مثال دو میدانی 400 متر، شنا 200 متر و ... . در داخل عضله کارنوزین در برابر یون های هیدروژنی (اسیدی) نقش بافری بازی می کند، لذا تنظیم PH درون سلول، به تاخیر انداختن خستگی عضلانی و همچنین افزایش میزان فعالیت از وظایف آن می باشد. کارنوزین در فیبر های عضلانی تیپ 2 با غلظت های بالا تری نسبت به تیپ 1 یافت می شود که می تواند عملکرد کوتاه مدت بتا آلانین را توجیه کند. همچنین گزارش شده است که استفاده از مکمل بتا آلانین، می تواند احساس خستگی را در حین تمرین کاهش دهد.

برای افراد غیر ورزشکار، بتا آلانین می تواند مدت زمان فعالیت را افزایش دهد.
2) زمان رسیدن به خستگی را کوتاه کند.
3) ظرفیت کار را در زمان خستگی در حین تمرین های سنگین و سخت ورزشی افزایش دهد.
4) در ورزشکاران، مصرف بتا آلانین می تواند در ورزش های بی هوازی و فعالیت های شدید در بازه ی زمانی کوتاه موثر باشد. مطالعات نشان داده است قدرت تحمل عضلانی در ورزشکاران حرفه ای که از مکمل بتا آلانین استفاده می کنند، بالا رفته که نتیجه آن افزایش تعداد ست ها و نیز میزان حجم مورد استفاده در طول تمرین می باشد.
به طور خلاصه، استفاده از مکمل بتا آلانین، به ورزشکاران این اجازه را می دهد تا قبل از رسیدن به نقطه خستگی، به مدت طولانی تر با قدرت بیشتر فعالیت کنند.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
CA و تقویت حافظهدستگاه های لاغری و موضعیافتادگی پوستاهمیت لبنیات در تغذیهبیوگرافیتغذیه دوران بارداری(1)صفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيتازه های پزشکیپوست ،مو و زیباییخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی