شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

علل کاهش هموگلوبین و اهن در ورزشکاران چیست ؟؟؟

علل کاهش هموگلوبین و اهن در ورزشکاران :
اثر رقیق شدگی : بسیاری از ورزشکاران تمرین کرده سدیم و در نتیجه اب را در خونشان حبس میکنند . این گسترش حجم خون حجم اجزای خون و از جمله هموگلوبین را رقیق میکند . این رقیق شدگی موجب کاهش غلظت هموگلوبین می شود . غلظت هموگلوبین قابل اندازه گیری است.
تخریب گلبولهای قرمز خون: کاهش غلظت هموگلوبین خون ممکن است در دوندگان افزایش یابد و دلیل ان این است تماس بسیار زیاد پای دوندگان با زمین سبب افزایش تخریب گلبولهای قرمز خون میشود .
کمبود خون در مجرای معده ای روده ای: در دوندگان ممکن است مقدار کمی از خون به داخل مجرای معده ای- روده ای منتقل شود که این امر ناشی از کمبود اهن است . علت واقعی کاهش خون در این مجرا هنوز ناشناخته است . این امر ممکن است ناشی از فشار تمرینهای بدنی باشد.
افزایش عرق ریزی : مقداری اهن از طریق عرق ریزی دفع می شود . بنابراین افزایش تمرینها ممکن است سهمی در برخی کمبود های اهن ورزشکاران داشته باشد .
ناکافی بودن کالری دریافتی : اگر فردی به اندازه کافی کالری دریافت نکند ویا از یک رژیم غذایی متعادل استفاده نکند ممکن است دچار کمبود اهن شود.

و در نهایت زنان ورزشکاری که در وضعیت عادت ماهانه هستند و در عین حال عمل دویدن را انجام میدهند نمیتوانند به اندازه کافی کمبود های اهن خود را جبران کنند بویژه اگر از لحاظ خوردن سبزیها و کالری دریافتی دچار محدودیت نیز باشند . اصولا ورزشکاری که کمتر از 1500 کالری مصرف میکند کمتر از حد مجاز توصیه شده اهن دریافت میکند که این امر بسیار خطرناک است . محروم کردن خود از سبزیها نیز باعث عدم تامین نیاز های اهن میشود .


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزدستگاه های لاغری و موضعیمقالاتافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)تغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی