شهزاد محمدیان

کارشناس ارشد تغذیه


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

اصول تغذيه کودکان بدغذا

کودک باید به هنگام غذا خوردن، راحت باشد، غذا نزدیک او باشد. جنس بشقاب و وسایل غذاخوری، باید نشکن باشد. در صورت شکستن ظرف غذا، ممکن است کودک احساس ناامیدی کند یا والدین عصبانی شوند.
رنگ و شکل مواد غذایی، در اشتهای کودک وعلاقه ی او به غذا، اثر می گذارد. خوردن غذاهایی به رنگ سبز، زرد و نارنجی، برای او جالب است. بنابراین، برای تهیه ی غذای کودک، می توان از برگ های سبز سبزی ها، هویج و گوجه فرنگی استفاده کرد. غذا خوردن در یک ساعت معین، اشتهای کودک را تحریک می کند.
کودک باید وقت کافی برای غذا خوردن داشته باشد. به هنگام غذا خوردن، نباید عجله کرد. غذای یکنواخت و تکراری، اشتهای کودک را کم می کند. حتی اگر غذای مورد علاقه ی کودک، پشت سرهم به او داده شود، کودک از خوردن آن، خودداری می کند.
کودک را با غذاهای جدید، آشنا کنید. ابتدا فرد بزرگ تر خانواده، از غذای جدید بخورد تا الگویی برای کودک باشد. برای غذا خوردن، به کودک جایزه ندهید. هنگام غذا خوردن، با کودک بازی نکنید. حواس او را با تلویزیون، پرت نکنید.
بی تحرکی، کم خوابی، خستگی و بیماری، کودک را بی اشتها می کند. بهتر است پس از استراحت به او غذا بدهید. بينيد كودكتان براي غذا خوردن چه شرايطي را براي شما در نظر ميگيرد و حتي الامكان آن را بپذيريد و فراموش نكنيد آنچه از نظرما نامعقول است شايد براي كودكتان در آن شرايط كاملا معقول و پذيرفتني است و قبول آن باعث بهبود وضعيت روحي كودك ميشود.
مشخص کنید که بین غذاهای مورد تنفر ، چه موارد مشترکی وجود دارد برای مثال از نظر رنگ ، شکل ، مزه ، طعم و بو و … با تغییراتی که در غذاها می دهید ( بسته به نوع حساسیت کودک ) می توانید این غذاها را به کودک بخورانید . مثلاً اگر کودک نسبت به بو حساس است شما با تغییراتی که در پخت می دهید می توانید این مشکل را حل کنید و همچنین است در ارتباط با دیگر موارد …
دقت کنید که آیا ممکن است کودک شما بواسطه جلب توجه ، اقدام به نخوردن غذا بکند ، که البته این موضوع بیشتر درباره بچه هایی مصداق پیدا می کند که معمولاً تک فرزند بوده و در دوران کودکی با تمام وجود در مرکز توجه قرار داشته اند که با کم شدن این توجه ، کودک درصدد چاره جویی بر می آید و با اولین موفقیت در این راه ، به ادامه آ ن تشویق می گردد.در اینگونه موارد بایستی والدین با ملایم ترین روش ، به اصطلاح ناز کشیدن از کودک را کنار بگذارند و سعی کنند کودکشان در این گونه موارد ، احساس موفقیت نکنند .
آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه عملکرد کرایولیپولیبیوگرافیدستگاه های لاغری و موضعیصفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی