شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

ویتامین ها و املاح مهم در مادران باردار ورزشکار

ویتامین ها وعناصر
آهن :
در طی بارداری یک افزایش نیاز به اهن برای سنتز هموگلوبین و برای تامین ذخایر اهن برای جنین وجود دارد.مقدار دریافت رژیمی توصیه شده در طی بارداری تقریبا دو برابر دوران غیر بارداری برای زنان می باشد. که نیاز به مکمل اهن به ویژه در سه ماهه دوم و سوم دیده میشود. بسیاری از زنان ورزشکار به ویژه در رشته های استقامتی دارای ذخایر کم اهن بوده و در مقایسه با غیر ورزشکاران نیاز بیشتری به اهن دارند. دریافت مقدار 25 میلی گرم اهن در روز برای زنان در دوی مسافتی که عادت ماهیانه طبیعی دارند توصیه میشود. توصیه خاصی برای زنان باردار که تمرینات منظم هوازی دارند صورت نمیگیرد.ازمایشات وضعیت اهن در اوایل بارداری برای تمام ورزشکاران توصیه میشود و بایستی در فواصل منظم تکرار گردد.

فولات :
بسیاری از زنان در دوران بارداری دارای سطح فولات سرمی کم می باشند. نیازهای بارداری برای فولات یا اسید فولیک به خوبی تثبیت نشده است اما چون فولات برای تقسیم سلولی ضروری می باشد.اگر چه فولات اضافی از طریق رژیم تامین میشود پزشکان غالبا ترکیبی از اهن و فولات را توصیه میکنند.

کلسیم :
توصیه به دریافت کلسیم اضافی در دوران بارداری و شیردهی با مصرف فراورده های لبنی کم چرب به عنوان منابع کلسیم و پروتئین که کیلوکالری کمتری نیز دارند قابل تامین می باشد. مصرف غذا های کم کالری و حفظ ذخایر کم چرب غالبا برای زنان ورزشکار اهمیت دارد. مواد غذایی لبنی ممکن است به خاطر باور غلط چاق کنندگی و یا احتمال ارتباط با تولید مخاط و اسم مورد استفاده قرار نگیرند. از راهبردهای بهبود خشیدن وضعیت کلسیم که در بخشهای قبل ارائه شد می توان برای تامین کلسیم استفاده کرد.


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
CA و تقویت حافظهدستگاه های لاغری و موضعیافتادگی پوستاهمیت لبنیات در تغذیهبیوگرافیتغذیه دوران بارداری(1)صفحه اصلیکرایولیپولیزمقالاتتغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکخبرهاي المپيک لندنسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی