شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

تاثیر بی اشتهایی عصبی و بی اشتهایی ورزشی در ورزشکاران

بی اشتهایی عصبی و بی اشتهایی ورزشیکه ناشی از پرهیز از خوردن غذا به دلیل ترس ازچاقی است با کاهش وزن همراه است و سلامت ورزشکاران را به طور جدی به خطر می اندازد. افراد مبتلا به بی اشتهایی ورزشی احتمالا الگوهای ورزشی غیر طبیعی دارند، این افراد آسیب دیده اند و برنامه های ورزشی فراتر از برنامه های تمرینی عادی دارند با وجود این تمایل شدیدی به انجام فعالیت ورزشی نشان میدهند .

محدودیت دریافت کالری ناشی از بی اشتهایی با کاهش چگالی استخوان، ناتوانی در رسیدن به اوج چگالی استخوانی مطلوب در دوره نوجوانی و افزایش خطر استرس فراکچر همراه است. باید به خاطر داشت که میزان مرگ و میر ناشی از بی اشتهایی عصبی ۱۸ درصد گزارش شده است که به طور معمول به دلیل جذب ناکافی آب و الکترولیتها یا خودکشی رخ میدهد.

در هورمون درمانی (برای مثال ، استروژن درمانی )که به دنبال آمنوره انجام میگیرد شدت و مدت فعالیت ورزشی باید کاهش یا دریافت کالری افزایش یابد تا ورزشکار به وضعیت تعادل انرژی برسد. برای دستیابی به این موفقیت ورزشکار باید درک کند که تغذیه مناسب عملکرد ورزشی را بهبود میبخشد و با افزایش توده عضلانی و کاهش توده چربی بدن موجب تناسب وی میشود ورزشکاران باید تفاوت بین لاغر شدن و عضلانی شدن را درک کنند.

تهیه کننده دکتر شهزادمحمدیان متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیدستگاه های لاغری و موضعیکرایولیپولیزمقالاتافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)تغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی