شهزاد محمدیان

متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا


کرایولیپولیز چندوجهی با

کادر درمان

رفع چاقی موضعی

پيام كوتاه سلامتي

درمان افتادگی و شلی پوست

آدرس مطب

مشاوره ورزشکاران حرفه ای

رفع خطوط ناشی ازبارداری

لاغری موضعی با استفاده از روش کویتیشن

لاغری موضعی با استفاده از روش کویتیشن

لاغری موضعیمورد توجه بسیاری از افراد است که حتی چاق بنیستند اما اندام تراشیده و فرمی هم ندارند. بعبارتی گاهی چاقی به معنای اضافه وزن نیست بلکه فرد ممکن است از اندامش رضایت چندانی نداشته باشد. در واقع آنها همچون افراد چاق از تجمع بیش از حد چربی در یک ناحیه از بدن خود ناراضی هستند.

این موضوع به ویژه در ناحیه شکم و پهلو شایع تر است. از بین بردن چربی­های این قسمت به روشهای قدیمی بمعنای از بین رفتن چربی­های کامل بدن و برهمریختگی نظم جسمانیست. همچنین ممکن است موجب لاغری بیش از حد بیمار شود که دراینصورت نیزبیمار از اندامش رضایت ندارد.

اعمال لاغری موضعی به مراتب سخت تر و دشوارتر از لاغری در کل بدن است. زیرا در لاغری کل بدن فرد می‎تواند با استفاده از رژیم­های غذایی، ورزش و دارو وزن خود را کم کند. در­حالیکه لاغری موضعی با هیچ ورزش و رژیمی قابل دستیابی نیست اگر هم باشد نیاز به زمانی بسیار طولانی دارد. در این زمان افراد به روش های کارآمدتر لاغری روی می‎آورند. 3 روش زیر بدون نیاز به جراحی، چربی­های اضافی بدن را در مدت زمان کوتاهی حذف می‎کنند:

کویتیشن

ار اف لاغری

لاغری موضعی با روش کویتیشن

Ultra Cavitation، یک روش غیر تهاجمی برای حذف چربی ولاغری موضعیدر یک ناحیه مشخص می­باشد. در روش لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن، سلول چربی شکسته و از بین می‎روند. دستگاه کویتیشن با امواج اولتراسوند (نوعی امواج صوتی با فرکانس بالا) کار می‎کند.

در اثر برخورد این امواج با مولکول های آب میان بافتی، حبابهای ریزی در اطراف سلول­های چربی ایجاد می‎شود. حبابهای ایجاد شده تحت تاثیر امواج اولتراسوند قرار می‎گیرند سپس فوران کرده و با دیوار سلول­های چربی برخورد می‎کنند. در اثر این برخورد حباب­ها پاره می‎شوند و سبب بیرون ریختن چربی­ها و آب درون سلولی یا تری گلیسرید می‎شود.

مکانیسم و نحوه عملکرد دستگاه کویتیشن

دردستگاه کویتیشنچربی درون­سلولی توسط آنزیم­ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می‎شود. گلیسرول نوعی چربیست که در آب حل شده و پس از کویتیشن وارد گردش خون می‎شود. هر سلولی که به انرژی نیاز داشته باشد گلیسرول را از خون جذب کرده و عملیات متابولیسم انجام می‎شود. اسیدهای چرب که به صورت غیر محلول در آب وجود دارند، به وسیله سیستم گردش لنفاوی به کبد وارد می­شوند. سپس به مولکول های دیگری تبدیل می‎شوند تا برای سوخت و ساز استفاده شوند.

در هر جلسهلاغری موضعی با کویتیشن، تعداد زیادی از سلولهای چربی حذف می‎شوند که تکثیر مجدد آنها غیرممکن است. در نتیجه از چاق شدن مجدد فرد جلوگیری می‎شود. البته تا زمانی که فرد به توصیه های متخصص توجه کند و تمامی مراقبت­های پس از کویتیشن را انجام دهد.

روش کویتیشن قدرت بالایی در حذف سلول­های چربی دارد که تاثیرش تا 3 ماه پس از انجام درمان ادامه دارد. بعبارتی تا سه ماه پس از درمان، رویه کاهش وزن همچنان ادامه پیدا می‎کند.

روش کویتیشن ابتدا در اروپا بسیار محبوب شد و سپس به سرعت در سراسر جهان پخش شد.

سوالات متداول

مدت زمان کار با دستگاه کویتیشن در هر جلسه چقدر است؟

هر جلسهروش کویتیشنحدود نیم تا یک ساعت است. بین هر دو جلسه باید حداقل 72 ساعت فاصله باشد. ولی برای دریافت نتایج بهتر هفته ای یک جلسه توصیه می­شود. تا بدن فرصت داشته باشد چربی­های شکسته شده توسط کویتیشن را از بدن دفع کند.

چه مدت زمانی نتیجه دستگاه کویتیشن مشخص می شود؟

اصولا از همان جلسه اول کاهش سایز آغاز می شود. با متر دور ناحیه مورد­نظر را قبل از شروع درمان اندازه بگیرید بعد از جلسه کاهش سایز را بررسی کنید.

از دستگاهلاغری موضعیبرای چه موضع هایی می توان استفاده کرد؟

شکم، پهلو، بازوها، ران های داخلی و بیرونی و باسن، خط سوتین مناسب است. اما نمی­تواند برای درمان بافت سینه خانمها یا Gynecomastia استفاده شود.

توصیه های لازم برای استفاده از دستگاهلاغری موضعیکویتیشن

برای حفظ نتایج مطلوب، باید رژیم غذایی سالم با کالری مناسب و ورزش منظم داشته باشید. همچنین مهم است که 8 لیوان آب در روز قبل و بعد از درمان بنوشید. از بین بردن چربی با مقدار آب نوشیدنی شما سرعت می یابد. آب مورد کلیدی برای از بین بردن چربی است.

لاغری موضعی با روش آر اف

لاغری موضعی بادستگاه RFیکی از راهای ازبین بردن تجمع توده چربی یا سلولیت است. با دستگاه RF می­توان شکم و پهلو و حتی تجمع چربی زیاد در صورت بخصوص غبغب را از بین برد. تعداد جلسات درمان بستگی به میزان و توده چربی دارد.

رادیوفرکانسی درمانی پرکاربرد است که برای تمامی ناحیه‌های بدن قابل استفاده است. ناحیه‌های بزرگی مانند شکم و ناحیه‌های بسیار کوچکی مانند چانه را می‌توان با درصد موفقیت یکسان درمان کرد. انرژی آر اف در عمق بیشتری از پوست نفوذ می‌کند و بر لایه‌های درم و زیرپوستی اثر می‌گذارد. نتیجه نهایی سفت و کشیده شدن پوست و بهبود ساختار بافت زیرین است.

رادیوفرکانسیدستگاهی جدیدو موثر برای فرم‌دهی غیرجراحی بدن و لاغری موضعی است.

مزایای آر اف لاغری

رادیوفرکوئنسی علاوه بر لاغری موضعی با ارسال انرژی و هدف قرار دادن کلاژن، پوست را می­کشد و سفت می­کند. در نتیجه زمانیکه رژیم لاغری و ورزش به بن‌بست می‌خورد، دستگاه آر اف با موفقیت وارد میدان عمل می‌شود.

تهیه کننده : دکتر شهزادمحمدیان متخصص تغذیه ورزشی از استرالیا (مدرس نظام پزشکی کار با دستگاهای لاغری )


آدرس مطب : شهرک غرب بلوار فرحزادی تقاطع دریا خ نورانی پلاک 19 طبقه سوم
تلفن : 22366770 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیصفحه اصلیکرایولیپولیزدستگاه های لاغری و موضعیمقالاتافتادگی پوستتغذیه دوران بارداری(1)تغذيه ورزشيپوست ،مو و زیباییتازه های پزشکیخدمات کلینیکسوالات پزشکیسايت هاي مرتبطتالار گفتمانپیامهای کاربرانتخفیف ویژه شب عیدسایتهای دیگرمرکزتنحیف و لیزر آرمیتاهدیه نوروزی